Nakupovanie v Londýne

Prečítajte si nášho sprievodcu najobľúbenejšími obchodnými oblasťami a nákupnými ulicami v Londýne a zistite, kde nakupovať v Londýne. Londýn má niekoľko rozdielnych nákupných ulíc, z ktorých mnohé majú svoje vlastné témy alebo špeciality. Nakupovanie v Londýne je vzrušujúce a rozmanité: od luxusného tovaru v Mayfair až po nepredvídateľné nálezy v Covent Garden, do veľkých nákupných centier ako je Westfield a známe obchodné domy v Londýne vrátane Harrods. Môžete tu ľahko stráviť hodinu, popoludnie alebo celý deň prehliadajúc obchody v Londýne blåser luft.

V srdci Londýna na rušnej Oxford Street sa nachádza viac ako 300 obchodov, dizajnérskych predajní a iných obchodov: tu nájdete niektoré z najlepších nákupov v Londýne. Domov legendárneho Selfridges sa tiež môže pochváliť celým radom slávnych obchodných domov ako John Lewis a Debenhams rozptýlené medzi každým známym reťazcom v uliciach. Uchopte nejakú výhodnú módu v masívnom vlajkovom obchode Primark a skontrolujte najnovšie trendy v spoločnosti Topshop v Oxford Circus. Vystúpte z davu tým, že sa dostanete do bočnej ulice, ako napríklad St Christopher’s Place a Berwick Street, kde nájdete niekoľko skutočných zážitkov.

Úžasne elegantná nákupná ulica Regent Street ponúka dobrú škálu módnych obchodov so strednou cenou popri niektorých najstarších a najznámejších obchodných miestach mesta, vrátane obchodov Hamleys, Liberty a Apple Store. Neďaleká historická ulica Jermyn Street je známa pre obchody s pánskymi odevmi a je tak typická pre Britov, že je dostatočná na to, aby sa v niečom obliekol aj staromódny pán. Jermyn Street je obzvlášť dobre známa svojimi špecializovanými výrobcami košieľ ako Benson & Clegg a obchodmi s obuvi vrátane Johna Lobba.

Či už chcete vyskúšať to najlepšie z dizajnérskych oblečení alebo len milovať luxusné nakupovanie na oknách, Bond Street a Mayfair sú ideálnym miestom na to, aby ste si našli nejakú extravagantnú maloobchodnú terapiu. Toto je pravdepodobne najviac exkluzívna obchodná oblasť v Londýne, domovom veľkých mien vrátane Burberry, Louis Vuitton a Tiffany & Co. Susedná South Molton Street sa môže pochváliť ikonou módneho obchodu Browns.

Westfield má dve hlavné nákupné centrá v Londýne, a to vo White City a Stratforde. Westfield v Londýne je domovom obľúbených favoritov vrátane Debenhams, Next, Marks & Spencer a House of Fraser spolu s luxusnými značkami, ako Louis Vuitton, Jimmy Choo, All Saints a Ted Baker. K dispozícii je tiež kino, telocvičňa, niekoľko barov a reštaurácií, všetko pod jednou strechou! Ak ste fanúšikom nákupných centier, nenechajte si ujsť Westfield Stratford City vo východnom Londýne, ktorý sa môže pochváliť 250 obchodmi plus 70 reštauráciami na stolovanie, čím sa stáva jedným z najväčších nákupných centier v Európe inga lockar.

Rodisko módnej a kultúrnej revolúcie počas 60. rokov spája 13 ulíc, ktoré tvoria Carnaby, a nachádza sa medzi Oxford Street a Regent Street a ponúka viac ako 100 značiek a 60 reštaurácií, barov, kaviarní a krčiem. Krok za kultovým oblúkom nájdite zaujímavú zmes nezávislých butikov, značiek kultúrneho dedičstva a nových dizajnérskych mien, ako aj výber kaviarní, reštaurácií, barov a veľkých anglických krčiem. Doprajte si v reštaurácii Kingly Court, hneď vedľa Carnaby Street. Či už chcete novú módu, jedinečné darčeky, vzácne sladkosti alebo ručne vyrábané šperky, Covent Garden je skvelé miesto na preskúmanie.